Bamsegympa för barn i Stockholm | anmälan
Bamsegympa

Anmälan till Bamsegympa & Idrottsskolan

Status: Vi tar emot anmälningar till hösten 2020, start vecka 38

Bamsegympa & Idrottsskolan är två populära koncept som sammanslaget blir ännu bättre. Med Gymnastikförbundets Bamsegympakoncept och vår egen Idrottsskola kombineras lekfulla, idrottsliga och motoriska moment på ett optimalt sätt. Lektionerna är cirka 40 minuter långa a 11 gånger.

Målsmans Uppgifter

Målsman
E-post
Mobil

Adress

Adress
Postnr
Ort

Barnets uppgifter

Förnamn
Efternamn
Personnummer

Vasastan Kungsholmen/Essinge Södermalm Nordväst Sydväst Syd




Vasastan

Scrolla uppScrolla ner

Adolf Fredriks Musikskola | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Ons 17:00
Start V.38
2016-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Ons 17:40
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Ons 18:20
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Tor 17:00
Start V.38
2016-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Tor 17:40
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Tor 18:20
Start V.38
2011-2013
11ggr 1450:-
Utan förälder


Karlbergs skola | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Tis 16:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Tis 17:20
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Tor 16:30
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Tor 17:10
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Tor 17:50
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Lör 09:15
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 10:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 10:40
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 11:20
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 15:15
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 16:00
Start V.38
2016-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Sön 09:00
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 09:45
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 10:30
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 11:15
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 12:15
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 13:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Sön 13:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Sön 14:20
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Sön 15:15
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats




Kungsholmen/Essinge

Scrolla uppScrolla ner

Klamparhallen | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Sön 09:00
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Sön 09:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 10:20
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats




Södermalm

Scrolla uppScrolla ner

Högalidsskolan | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 12:15
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 13:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Lör 13:40
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 14:20
Start V.38
2013-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Sön 12:15
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 13:00
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats


Katarina Norra skola | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 10:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Lör 10:40
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 11:20
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Lör 12:05
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 12:50
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Sön 09:15
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Sön 10:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 10:40
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Sön 11:20
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 12:05
Start V.38
2013-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats


Globala Gymnasiet | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Sön 13:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Sön 13:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Sön 14:20
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats


Sofiaskolan | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Mån 17:00
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Mån 17:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Ons 17:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Ons 17:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Ons 18:20
Start V.38
2014-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Tor 16:30
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Tor 17:10
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Lör 10:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 10:40
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 11:20
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 10:00
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 10:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 11:20
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats




Nordväst

Scrolla uppScrolla ner

Alviksskolan | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 12:40
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 13:20
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder


Ålstensskolan | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 10:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 10:40
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Lör 11:20
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats


Hässelbyhallen | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 15:00
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 15:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 16:20
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder




Sydväst

Scrolla uppScrolla ner

Nybohovsskolan | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 10:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 10:40
Start V.38
2013-2014
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 11:20
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Lör 12:20
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Lör 13:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Lör 13:40
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 10:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 10:40
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Sön 11:20
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 12:20
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Sön 13:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Sön 13:40
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats


Fruängens skola | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 13:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Lör 13:40
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Lör 14:20
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 15:10
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Lör 15:50
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats


Mälarhöjdens Skola | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 09:15
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 10:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 10:40
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Lör 11:20
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats




Syd

Scrolla uppScrolla ner

Kärrtorpshallen | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Ons 17:00
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Nästan fullt
Ons 17:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Ons 18:20
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder


Skarpatorpsskolan | Karta
Lektioner är 40min långa
På terminens första/sista lektion är föräldrar välkomna även på klasser utan föräldrar.

Dag & tidBarn föddaFörälder
Lör 10:00
Start V.38
2014-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Nästan fullt
Lör 10:40
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 11:20
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 12:10
Start V.38
2013-2015
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Lör 13:00
Start V.38
2015-2016
11ggr 1450:-
Utan förälder
Köplats
Lör 16:00
Start V.38
2016-2017
11ggr 1450:-
Med förälder
Köplats
Lör 16:40
Start V.38
2017-2018
11ggr 1450:-
Med förälder





Upplysningar

Upplysingar av olika slag t.ex. kompisar man vill hamna i samma grupp som, eller behov av extra stöd kan lämnas här.
Frågor besvaras ej här, mejla frågor till info@stockholmsbif.se

Villkor & övrigt

Extra mobilnummer
Förskola / Skola
Hur hörde ni talas om oss?
Har du en rabattkod? Skriv den här:
Välj anmälningstyp. Läs mer